Postel program

Měkká ortopedická matrace DIA VISCO HI, 22 cm, líná pěna

Měkká ortopedická matrace DIA VISCO HI

Ortopedická matrace DIA VISCO HI patří mezi 22 cm vysoké oboustranné matrace s nosností do 130 Kg. Jednu stranu matrace tvoří povrchová vrstva HR studené pěny o vyšší hustotě, druhá strana je tvořená komfortní Línou paměťovou pěnou v měkčím provedení. Jádro matrace disponuje speciálním zdravotním profilováním.

Matraci DIA VISCO HI můžeme doporučit pro muže i ženy všech váhových kategorií díky výraznějšímu rozdílu tuhosti mezi měkčí a tvrdší stranou. Díky skvělému systému Ahornflex matrace dokonale kopíruje křivky těla a napomáhá účinné regeneraci během spánku.

Špičkový potah Bamboo jistě ocení nejen alergici. 

AHORNFLEX systém – regenerace a uvolnění

Matrace DIA VISCO v sobě ukrývá moderní fyziologický systém pro regeneraci těla a uvolnění páteře.

Podélné prořezy v jednotlivých vrstvách zajišťují dokonalé provětrání a pomáhají udržet v matraci zdravé prostředí. Vnitřní prořezy kapkovitého tvaru odvádí vlhkost z matrace a efektivně změkčují citlivou oblast ramen a nohou.

Díky vlnkovému tvarování jádra je zajištěna důležitá opora pro záda ležící osoby. Pětizónové tvarování má zase za úkol dokonale kopírovat křivky těla.

Jednotlivé vrstvy matrace jsou k sobě připevněny pomocí speciálního ekologického lepení na vodní bázi.

Skvělé složení matrace DIA VISCO HI, 22cm

Matrace DIA VISCO patří mezi oboustranné matrace o celkové výšce včetně potahu ca 22 cm. Jádro matrace ( modrá barva ) je vyrobeno z ca 9 cm vysoké kvalitní HY hybridní pěny o hustotě 40 kg/m3. Hybridní pěna disponuje skvělou pružností a průvdušností.  Jádro skvěle reaguje na tlak čímž optimalizuje jeho rozložení.

Z jedné strany je na povrchu matrace ca 4 cm vysoká vrstva líné paměťové pěny. Tato strana matrace je opravdu velmi měkká a bude vyhovovat zejména osobám, které preferují polohu při spánku na boku.

Z druhé strany matrace se nachází ca 6 cm vysoká červená vrstva HR studené pěny o vysoké hustotě 50 kg/m3, s povrchovým fyzio profilováním. Tato strana matrace je výrazně tvrdší a bude vyhovovat zejména osobám, které preferují polohu při spánku na zádech či břiše.

Výborný potah Bamboo pracuje s vlhkostí

Matrace Dia Visco Hi je vyráběna se snimatelným a pratelným potahem BAMBOO. Díky bambusovým vláknům tento potah velmi dobře absorbuje vlhko nahromaděné během spánku a následně jej přirozenou cestou odvětrá. 

Skvělou vlastností potahu Bamboo je také schopnost udržovat stálou povrchovou teplotu 37°C. Tzn. že v zimě potah nechladí a v létě naopak nehřeje a tedy omezuje pocení.

Potah Bamboo je hladký a velmi příjemný na dotek. Potah je možné rozepnout na 2 samostatné poloviny a prát v pračce na 60°C. Gramáž potahu je cca 280 g/m2.

Manipulace, vybalení matrace

Manipulace s matracemi Dia Visco je velmi jednoduchá. Matrace se dodává v celku, tj rozměr přepravního balení je stejný jako rozměr matrace – např. 90x200x22 cm. Hmotnost matrace při tomto rozměru je ca 15 kg, takže případné přenášení zvládne i žena. Matrace je zabalena ve dvou pevných igelitových obalech, které ji chrání proti znečištění při přepravě. Po vybalení z obalu je možno matraci ihned používat.

Test matrace Dia Visco HI při ležení a spánku

Matraci DIA Visco jsme uživatelsky otestovali ve dvojici – muž o hmotnosti 95kg a žena o hmotnosti 65kg (odborný fyzioterapeut). Světlá strana s línou paměťovou pěnou je pocitově velmi měkká a při tělesné zátěži se dokonale tvaruje a přizpůsobuje tělu. Tato strana bude vhodná při poloze spánku na boku. Při této poloze máte pocit, jako by vás matrace dokonale „obklopila“.

Strana se studenou HR pěnou vyšší hustoty je výrazně pevnější a tvrdší a bude skvěle vyhovovat při poloze spánku na břichu a na zádech.  Rozdíl tuhosti obou stran je u této matrace pocitově výraznější, než u jiných modelů.

Technické údaje:

počet zón: 5
výška matrace: cca 22 cm
nosnost: 130 kg
tvrdost obou stran na stupnici 1-5: 1/4
vyrobeno v ČR
Záruka 2 roky na matraci, 4 roky na proležení jádra

Další parametry produktu Měkká ortopedická matrace DIA VISCO HI, : Termín expedice ( old ) 12-20 dní. Rozměr 90×200 cm. Rozměr 90×200 cm. Rozměr 90×200 cm. Rozměr 90×200 cm. Rozměr 90×200 cm. Rozměr 90×200 cm. Rozměr 90×200 cm. Místo určení studentský pokoj. Místo určení ložnice. Místo určení hotelový pokoj. Typ matrace líná paměť. pěna. Typ matrace studená pěna. Typ matrace antialergická. Počet zón 5. Délka záruky 4 roky. Značka / řada rošty Ahorn. Rozměr 90×200 cm. Rozměr 90×200 cm. Tuhost matrace měkčí. Rozměr 90×200 cm. Rozměr 90×200 cm. Rozměr 90×200 cm. Tuhost matrace měkčí až střední. Určení matrace Pro dospělé. Určení matrace Pro studenty. Určení matrace Pro těžké. Určení matrace Pro seniory. Určení matrace Pro alergiky. Nosnost ( na osobu ) 130 kg. Typ matrace hybridní pěna. Délka 200 cm. Šířka 90 cm. . . . . . . . . . . . . .