Postel program

Středně tvrdá ortopedická matrace Arelia Plus, 22 cm, 130 kg, studená pěna

Středně tvrdá ortopedická matrace Arelia Plus

Ortopedická matrace ARELIA PLUS patří mezi 22c m vysoké středně tuhé matrace s nosností do 130 Kg.  Základem celé matrace je blok komfortní HR studené pěny v středně tuhém provedení. Obě povrchové vrstvy disponují speciálním ortopedickým Stretch systémem.

Matraci Arelia můžeme doporučit pro muže i ženy všech váhových kategorií. Díky revoluční Stretch profilaci matrace napomůže při zdravotních problémech s páteří a se zádovým svalstvem. Špičkový potah Tencel jistě ocení nejen alergici.

V naší nabídce naleznete také modely matrace Arelia v jiné výšce a tuhosti.

Stretch systém = protažení a uvolňování páteře při spánku

Matrace Arelia Plus v sobě ukrývá jedinečný fyziologický systém uvolňování těla a páteře. Při zatížení lidským tělem dochází k rovnoměrnému roztahování povrchové vrstvy matrace. Tímto procesem je docíleno jemného protahování páteře a pozvolného uvolňování svalstva v oblasti ramene a kolen.

V pánevním a bederním prostoru dochází naopak ke stažení povrchové vrstvy pro uvolnění páteře a zachování její přirozené roviny.

Při jemném protahování je napomáháno celkovému uvolnění svalového napětí a komplexní regeneraci celého těla. Díky fyziosytému protahování dochází k zlepšení krevního oběhu a spánek na matraci Arelia je opravdu kvalitní.

Složení matrace Arelia Plus, 22cm

Matrace ARELIA patří mezi oboustranné matrace o celkové výšce včetně potahu ca 22 cm. Jádro matrace společně s povrchovými vrstvami tvoří ca 19 cm silná vrstva HR studené pěny o vysoké hustotě 50 kg/m3, s povrchovým stretch systémem. Jádro je měkké a proto skvěle reaguje na tlak a optimalizuje jeho rozložení.

Podélné prořezy v povrchových vrstvách zmírňují otlačení a odvádí vlhkost z matrace.  Zjednodušeně tyto prořezy pomáhají udržet v matraci zdravé prostředí.

Díky celkové konstrukci pětizónového tvarování matrace Arelia dokonale kopíruje křivky těla.

Výborný potah Tencel pracuje s vlhkostí

Matrace Arelia je vyráběna se snimatelným a pratelným potahem Tencel s přírodními Lyocelovými vlákny. U látky je použit prošev s vysokou gramáží dutého vlákna, které maximálně odvede případnou vlhkost z potahu nahromaděnou během spánku a náslledně jej přirozenou cestou odvětrá, čímž se zvyšuje hygieničnost matrace.

Potah Tencel je hladký a velmi příjemný na dotek. Potah je možné rozepnout na 2 samostatné poloviny a prát v pračce na 60°C. Gramáž potahu je cca 280 g/m2.

Manipulace, vybalení matrace

Manipulace s matracemi Arelia je velmi jednoduchá. Matrace se dodává v celku, tj rozměr přepravního balení je stejný jako rozměr matrace – např. 90x200x22 cm. Hmotnost matrace při tomto rozměru je ca 15 kg, takže případné přenášení zvládne i žena. Matrace je zabalena ve dvou pevných igelitových obalech, které ji chrání proti znečištění při přepravě. Po vybalení z obalu je možno matraci ihned používat.

Test matrace Arelia Plus při ležení a spánku

Matraci Arelia jsme uživatelsky otestovali ve dvojici – muž o hmotnosti 95kg a žena o hmotnosti 65kg (odborný fyzioterapeut). Matrace je celkově pocitově střední až mírně tvrdší a při tělesné zátěži se dobře  tvaruje a přizpůsobuje tělu. Při pohybu na matraci je cítit výrazná pružnost – téměř si připadáme, jako bychom leželi na pružinové matraci. Dle našeho testování bude tento model matrace vhodný pro každého, komu vyhovuje střední až mírně tvrdší ležení jak v poloze spánku na boku, tak při ležení na zádech či na břichu.

Technické údaje:

počet zón: 5
výška matrace: cca 22 cm
nosnost: 130 kg
tvrdost obou stran na stupnici 1-5: 3/4
vyrobeno v ČR
Záruka 2 roky na matraci, 5 let na proležení jádra

Další parametry produktu Středně tvrdá ortopedická matrace Arelia Plus, 22: Termín expedice ( old ) 12-20 dní. Rozměr 90×200 cm. Rozměr 90×200 cm. Rozměr 90×200 cm. Rozměr 90×200 cm. Rozměr 90×200 cm. Rozměr 90×200 cm. Rozměr 90×200 cm. Místo určení studentský pokoj. Místo určení ložnice. Místo určení hotelový pokoj. Typ matrace studená pěna. Počet zón 5. Délka záruky 5 let. Značka / řada rošty Ahorn. Rozměr 90×200 cm. Rozměr 90×200 cm. Tuhost matrace střední. Rozměr 90×200 cm. Rozměr 90×200 cm. Tuhost matrace střední až tvrdší. Tuhost matrace střední až tvrdší. Určení matrace Pro dospělé. Určení matrace Pro studenty. Určení matrace Pro těžké. Určení matrace Pro seniory. Určení matrace Pro alergiky. Nosnost ( na osobu ) 130 kg. Délka 200 cm. Šířka 90 cm. . . . . . . . . . . . . . . . .