Postel program

Středně tvrdá ortopedická matrace DIA RELAX HI, 22cm, 140×210, studená pěna

Středně tvrdá ortopedická matrace DIA RELAX HI

Ortopedická matrace DIA RELAX HI patří mezi 22 cm vysoké oboustranné matrace s nosností do 130 Kg. Jednu stranu matrace tvoří povrchová vrstva HR studené pěny o vyšší hustotě, druhá strana je tvořená komfortní HY hybridní pěnou v měkčím provedení. Jádro matrace disponuje speciálním zdravotním profilováním.

Matraci DIA RELAX HI můžeme doporučit pro muže i ženy všech váhových kategorií díky výraznějšímu rozdílu tuhosti mezi měkčí a tvrdší stranou. Díky skvělému systému Ahornflex matrace dokonale kopíruje křivky těla a napomáhá účinné regeneraci během spánku.

Špičkový potah Bamboo jistě ocení nejen alergici. 

AHORNFLEX systém – regenerace a uvolnění

Matrace DIA RELAX v sobě ukrývá moderní fyziologický systém pro regeneraci těla a uvolnění páteře.

Podélné prořezy v jednotlivých vrstvách zajišťují dokonalé provětrání a pomáhají udržet v matraci zdravé prostředí. Vnitřní prořezy kapkovitého tvaru odvádí vlhkost z matrace a efektivně změkčují citlivou oblast ramen a nohou.

Díky vlnkovému tvarování jádra je zajištěna důležitá opora pro záda ležící osoby. Pětizónové tvarování má zase za úkol dokonale kopírovat křivky těla.

Jednotlivé vrstvy matrace jsou k sobě připevněny pomocí speciálního ekologického lepení na vodní bázi.

Skvělé složení matrace DIA RELAX HI

Matrace DIA RELAX patří mezi oboustranné matrace o celkové výšce včetně potahu ca 22cm. Jádro matrace ( modrá barva ) je vyrobeno z ca 9 cm vysoké kvalitní HY hybridní pěny o hustotě 40 kg/m3. Hybridní pěna disponuje skvělou pružností a průvdušností.  Jádro skvěle reaguje na tlak čímž optimalizuje jeho rozložení.

Z jedné strany je na povrchu matrace ca 4 cm vysoká vrstva měkké HY hybridní pěny o vysoké hustotě 40 kg/m3. Tato strana matrace bude vyhovovat zejména osobám, které preferují polohu při spánku na boku.

Z druhé strany matrace se nachází ca 6 cm vysoká červená vrstva HR studené pěny o vysoké hustotě 50 kg/m3, s povrchovým fyzio profilováním. Tato strana matrace je výrazně tvrdší a bude vyhovovat zejména osobám, které preferují polohu při spánku na zádech či břiše.

Výborný potah Bamboo pracuje s vlhkostí

Matrace Dia Relax Hi je vyráběna se snimatelným a pratelným potahem BAMBOO. Díky bambusovým vláknům tento potah velmi dobře absorbuje vlhko nahromaděné během spánku a následně jej přirozenou cestou odvětrá. 

Skvělou vlastností potahu Bamboo je také schopnost udržovat stálou povrchovou teplotu 37°C. Tzn. že v zimě potah nechladí a v létě naopak nehřeje a tedy omezuje pocení.

Potah Bamboo je hladký a velmi příjemný na dotek. Potah je možné rozepnout na 2 samostatné poloviny a prát v pračce na 60°C. Gramáž potahu je cca 280 g/m2.

Manipulace, vybalení matrace

Manipulace s matracemi Dia Relax je velmi jednoduchá. Matrace se dodává v celku, tj rozměr přepravního balení je stejný jako rozměr matrace – např. 140x210x22 cm. Hmotnost matrace při tomto rozměru je ca 18 kg, takže případné přenášení zvládne i žena. Matrace je zabalena ve dvou pevných igelitových obalech, které ji chrání proti znečištění při přepravě. Po vybalení z obalu je možno matraci ihned používat.

Test matrace Dia Relax HI při ležení a spánku

Matraci DIA RELAX jsme uživatelsky otestovali ve dvojici – muž o hmotnosti 95kg a žena o hmotnosti 65kg (odborný fyzioterapeut). Zelenkavá strana s hybrydní HY pěnou 40 je pocitově měkká a při tělesné zátěži se více tvaruje a přizpůsobuje tělu. Tato strana bude vhodná při poloze spánku na boku. Tuhost této strany je celkově měkčí až střední.

Na straně se studenou HR pěnou vyšší hustoty 50 se leží také skvěle. Matrace je z této strany opravdu pevná a bude skvěle vyhovovat při poloze spánku na břichu a na zádech. Tvrdost této strany je celkově pocitově spíše tvrdší. Rozdíl tuhosti obou stran je u této matrace pocitově výraznější, než u jiných modelů.

Technické údaje:

rozměr: 140×210 cm
počet zón: 5
výška matrace: cca 22 cm
nosnost: 130 kg
tvrdost na stupnici 1-5: 2/4
vyrobeno v ČR
Záruka 2 roky na matraci, 4 roky na proležení jádra

Další parametry produktu Středně tvrdá ortopedická matrace DIA RELAX HI,: Termín expedice ( old ) 12-20 dní. Typ matrace studená pěna. Typ matrace antialergická. Počet zón 5. Délka záruky 4 roky. Značka / řada rošty Ahorn. Tuhost matrace střední. Rozměr 140×210 cm. Tuhost matrace měkčí až střední. Tuhost matrace střední až tvrdší. Nosnost ( na osobu ) 130 kg. Typ matrace hybridní pěna. Délka 210 cm. Šířka 140 cm. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .